איך אוטומציה ב- Mobile Marketing מגדילה את הכנסות העסק?

איך אוטומציה ב- Mobile Marketing מגדילה את הכנסות העסק?

השימוש במכשירים סלולריים כבר מזמן אינו רק הוצאת וקבלת שיחות. כמות התעבורה באינטרנט באמצעות מכשיר הסמארטפון גדלה מיום ליום, ואת רוב התקשורות שלנו אנו מנהלים מהמובייל.

הבנה עמוקה של המדיום הסלולרי, תשפר משמעותית את טיב הקשר בין העסק ללקוח, ובמקביל את הכנסות החברה.

בשנת 2015 המובייל היווה 38% אחוז מתעבורת הגלישה העולמית באינטרנט (עם עלייה של 40% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת). הצרכן הממוצע פועל ב- 1.7 מכשירים שונים.

 גוגל פרסמה הודעה רשמית שהחל מחודש אפריל השנה, חווית גלישה מותאמת למובייל תשפיע על דירוג האתר במנועי החיפוש. נכון להיום מתבצעים יותר חיפושים במובייל מאשר במחשב הנייח.

במקביל להתפתחות השימוש בסלולר, מערכות Mobile Marketing משפרות את אפשרויות התהליכים האוטומטים וכבר היום ניתן לבצע תהליכים שיווקיים עם פרסונליזציה אישית שמותאמת לכל לקוח. היתרון העצום של מערכות שיווק אוטומטיות היא היכולת לעבד נתונים, ולהציג לנו בדיוק רב את דמותו של הלקוח.

 

מהי אוטומציה ב Mobile Marketing ?


החידוש הכי גדול שהביא האינטרנט לעולם השיווק הוא האפשרות להכיר טוב יותר את הצרכן ואת דפוסי ההתנהגות שלו, להציע לו את המוצרים והשירותים שיכולים לענין אותו יותר (סגמנטציה), ולהתאים את המסר השיווקי עד לרמת הפרט (פרסונליזציה).

האוטומציה ב- Mobile Marketing היא טכנולוגיה שמתפתחת מיום ליום ומשתמשת בכלים לניתוח נתונים כדי לעבד אותם לתובנות חדשות על דפוסי ההתנהגות של הצרכן במובייל, מה שמאפשר שיפור של חוויית הלקוח במכשירים ובפלטפורמות שונות.

האסטרטגיה מורכבת משלושה סטים של תכונות שצריכות לעבוד יחדיו במערכת האוטומטית כדי ליצור את התהליך במלואו:

 1.       עיבוד נתונים: על מנת לשקף את התנהגות הלקוח.
 2.      ערוצים: כדי לתקשר עם משתמשים (בדרך כלל באמצעות מסרונים או בתוך הודעות באפליקציה).
 3.      Triggers (הפעלה): כדי להגיב באופן אוטומטי ובהתאם לאירוע שהתרחש מצד הלקוח.

עם Marketing Automation אפשר להתאים את התוכן וההודעות לצורכי המשתמש. ישנן הזדמנויות שונות להגיע אל הצרכן: לשלוח לו מסרון אישי להיכנס לעסק כשהוא נמצא בסביבתו, להציע עדכון דרך ההודעה בתוך אפליקציה, או לשלוח לו מסמך שירצה לקרוא.

השיווק נעשה חכם יותר באמצעות מערכות אוטומטיות שמאפשרות בין היתר שיגור מסרים בזמן הנכון לאדם הנכון.

עוד סיבה להבנה טובה יותר של הקוח נעוצה בסיבה שהם נמצאים הרחק משולחן העבודה המסורתי. נוכחותו של המכשיר 24/7 אצל הצרכן מאפשר לנו להבין לא רק איך הוא משתמש באפליקציה שיצרנו, אלא גם כיצד הלקוחות משתמשים במובייל.


מאפיינים מרכזיים של מערכות שיווק אוטומטיות:

 •  הבנה: המערכת צריכה להיות מסוגלת להבין את הצרכים של המשתמשים הניידים שלך בכל ההתקנים והפלטפורמות.
 •  הפעלה: המערכת צריכה להיות מותאמת לכל סוגי ההתקנים הניידים- טאבלט, אנדרואיד, אייפון, ובכל היישומים המרכזיים כמו          רשתות חברתיות, אפליקציות וכו'.
 • אוטומציה: המערכת צריכה להיות מסוגלת לשלוח הודעות אישיות ואוטומטיות בהתבסס על מערך קבוע מראש של כללי קמפיין משתמש, והתנהגות בזמן אמת.
 • כוונון מחדש: המערכת צריכה להיות מסוגלת להפיק דוחות נתונים שילמדו על הביצועים, ויאפשרו למטב את הקמפיינים העתידיים.

 

איזה ערך מוסף Mobile Marketing אוטומטי מעניק לעסק שלך?

אחד היעדים השיווקים שכל חברה מציבה הוא יצירת מערכת יחסים לטווח ארוך עם הלקוח. כדי ליצור מערכת יחסים כזאת, הלקוח צריך לקבל את התחושה שיש מישהו בצד השני שמכיר אותו, ושיווק באמצעות מערכת אוטומטית למובייל מאפשר זאת.

 •      שיפור נאמנות לקוח:

השאיפה של כל משווק ומפרסם היא ליצור אצל הלקוחות לא רק הנעה לרכישה, אלא גם רכישה חוזרת. רכישה חוזרת מעידה על נאמנות לקוח. מערכת יחסים שנשמרת לאורך זמן מבטיחה שבית העסק שלי יהיה בתודעה של הלקוח בבואו לבצע רכישה.

 

 •       תועלת יותר גבוהה מול העלות:

ההשקעה בתכנון אסטרטגיה אוטומטית למובייל תהיה יותר גדולה מאסטרטגיה שאינה עושה זאת, אך לאחר שהיא יוצאת אל הפועל ההחזר על ההשקעה יותר גדול, בעיקר בשל העובדה שניצול הזמן השתפר הודות למענה השיווקי האוטומטי שהוגדר מבעוד מועד.

 

 •        חווית משתמש יותר גדולה:

אחד הפיתרונות לבעיית הספאם של המשווק הייתה ליצור מערכת דיוור שאינה מעמיסה דואר על הלקוח. חווית הלקוח גדלה והוא מקבל לתיבת הדואר שלו דואר שמתאים לו והיה מעוניין להמשיך לקבל.

 

 

היתרונות של Mobile Marketing באמצעות מערכת שיווק אוטומטית:

 

 •       ניצול זמן מקסימלי. חיסכון בזמן = חיסכון בכסף.
 •       שליחת מסרים בהתאם למיקומו של הלקוח בתוך משפך השיווק.
 •       שליחת מסרים שיווקים מותאמים להתנהגות הצרכן בזמן אמת.
 •       פרסונליזציה של המסרים, במערכות מתקדמות יכול להגיע עד לרמת הסגמנט הבודד.
 •       התחשבות במגוון רחב של התקנים טכנולגיים והתאמת הנראות לכל מכשיר נייד.
 •       שיקוף מירבי של ביצועי הקמפיין ועלותו אל מול התועלת.

 

 

השורה התחתונה:

בשנתיים האחרונות נרשמת מגמה ברורה של שימוש מוגבר בטלפונים הניידים לצורך גלישה והורדה של יישומים מהאינטרנט, ונוכחות רבה ברשתות החברתיות השונות דרך ההתקנים השונים. הנוכחות והשימוש הגובר ברשת של הצרכנים מספק מידע רב אותו נדרש לעבד אל מסקנות שיווקיות שימושיות, שייעלו את התועלת אל מול העלות ויספקו עבור הלקוח חווית משתמש אישית וגדולה יותר.

אחת הטכניקות המובילות כיום בתחום הוא שיווק באמצעות Marketing Automation למובייל:

 

 •       יש אפשרות להכיר טוב יותר את הצרכן מכיוון שבניגוד למחשב הנייח, המובייל נמצא צמוד ללקוח רוב שעות היממה.
 •      מדובר בפרסום מקומי במיטבו: פרסום בתי עסק הנמצאים בקרבת מקומו של הלקוח (check in Facebook, Waze ועוד).
 •      הפרסום אישי ומתוזמן בזמן אמת ללקוח.
 •       הוא חוסך בזמן.

 

 

מגמת המובייל במקביל לפרסונליזציה ממשיכים לצבור תאוצה והופכים להיות הרבה יותר רלבנטיים ואישיים עבור הלקוח, כל הערוצים השונים כבר הבינו שבשביל תשומת לב צריך פרסונליזציה.

מה הולך להיות המהלך שלך?