5 סוגי ניוזלטרים פופולארים במיוחד (האם שלך בינהם?)

5 סוגי ניוזלטרים פופולארים במיוחד (האם שלך בינהם?)

כל הניולזטרים נועדו כדי לחזק את הקשר בין בעל העסק ללקוח ומטרתם להניע לפעולה מבוקשת. ההבדל מתחיל בעיצוב המכתב ובסגנון התוכן. מערכת הדיוור V.I.Plus מספקת מגוון רחב של סגנונות עיצוב מתוך חשיבה על סוג העסק האפשרי. אם העסק שלך הוא מתחום המזון סביר להניח שבמכתב שלך צריך להשאיר מקום לתמונות מעוררות תיאבון, אם העסק הוא מתחום הטכנולוגיה, סגנון העיצוב יהיה מוקפד וסכמטי.

מאז שמערכת הדיוור V.I.Plus החלה את דרכה, פתחנו למעלה מאלפי מכתבים שיצרו הלקוחות. על אף שכל הלקוחות עובדים עם אותה מערכת התוצאות היו שונות ומגוונות ולא פעם גם מפתיעות במקוריותן. למי שמעוניין לראות במו עיניו קיבצנו חלק קטן מהמכתבים של לקוחותינו אל גלריה, למען יראו ויכתבו אחד משלהם.

כל עסק שרוצה למתג את עצמו ולמצוא את הייחודיות שלו יעשה זאת בין היתר בעזרת השפה שיבחר לדבר. סגנונות העיצוב אין סופיים, אבל מבחינת סוג התוכן, אפשר לזהות כמה וכמה סוגים אותם ניסיתי לסדר על פי מכנה משותף. ליתר דיוק, חמישה סגנונות תוכן פופולאריים.
סביר להניח שיש יותר, אך אלו שלפניך הם הבולטים במיוחד. אין חוק בעולם שאוסר עליך לבחור סגנון תוכן שונה בכל פעם שתיצור מכתב, אך אם ברצונך לשמור על עקביות ולשדר שפה אחידה, מומלץ לשמור על פורמט קבוע.

ליד כל סגנון תוכן המלצתי איזה תחום עסקים יהיה כנראה זה שיבחר בו, אך לא מן הנמנע שסוג תוכן המתאים לעסק של איש אחד יכול להתאים גם לעסק גדול יותר. בכל זאת למען הסדר הטוב, ציינתי את הסגנון שרוב העסקים מאותו תחום בוחרים להשתמש בו.

אז אחרי כל ההקדמה קבלו את חמשת סוגי התוכן הפופולריים ביותר שקיבלנו באמצעות ניוזלטר: 

1. המגזין: 


ניוזלטר שמתנהג כמו עיתון מגזיני, מטרתו לדווח ולעדכן בהתפתחות או בחדשות של התחום בו עוסק בעל העסק. למשל: ניוזלטר מתחום הטכנולגיה יעדכן את קוראיו בכל ניוזלטר בחידושים הטכנולוגיים האחרונים, בדוחות נתונים על שימוש במוצר כלשהו וכו'. לרוב יראה כמו דף הכותרת של עיתון, כל כתבה תקבל כותרת מסקרנת, תקציר ותמונה מעוררת השראה.2. המדריך:
 

בכל מכתב שנשלח, הלקוח מקבל זוית ייחודית חדשה מעולמו של בעל העסק. למשל: בעל אכסניה בצפת ישלח למנויים שלו בכל שבוע זוית חדשה על פרשת השבוע, ויברך אותם לשבת שלום. אם בעל העסק הוא משרד לשיווק באינטרנט מכתב שלו ללקוחות יכלול טיפים ועצות טובות לכתיבת בלוג אינטרנטי למשל. ניוזלטר בסגנון זה יכול למצב את השולח כאוטוריטה בתחום. 3. האמן:
 

כשמו כן הוא. מאחוריו עומד אמן שרוצה לחשוף את עצמו לעולם. סגנון התוכן יהיה אישי וינסה להיות כמה שיותר בגובה העיניים של הקורא, כשתוכן המכתב יהיה הצצה לעולמו האומנותי של האמן או אל אחורי הקלעים של אומנותו וזאת במטרה להעניק לקהל המעריצים תחושה שהם מכירים את האמן, לא רק דרך האומנות שלו. הנה דוגמה למכתב של מעצבת שמלות שמטרתו להציג את הדגמים החדשים שעיצבה.4. היומן:
 


ניוזלטר שמטרתו לעדכן תאריכים של אירועים קרובים שישמחו להיכנס ליומנו של הלקוח. תחום העסקים שלרוב יבחר בסגנון זה יהיה נופש, פנאי ובידור, לכן סגנון עיצובו צריך לשדר כיף וחוויה, ולשלב לא מעט טקסט ויזואלי להמחשה.5. המוכר:
 

נכון כל הניוזלטרים מוכרים ללקוח בדרך כזאת או אחרת. אך יש סגנון תוכן שבא ואומר באופן ישיר כאן מוכרים. מציג את המוצרים ללקוח כמו בחלון ראווה. ניוזלטר כזה חוסך במילים ובעיקר עובד עם תמונות של המוצרים והנעה לפעולה ליד כל מוצר, רוב העסקים שיבחרו בסגנון זה יהיו חנויות אופנה, או גאדג'טים.